Bekçi Tur Sistemi Kurulumu


Bekçi Tur Sistemi Kurulumu

Akıllı Kalem (+) 2.5 Bilgisayar Programını bilgisayarınıza yükleyiniz.
Akıllı Kalem plus’ ı bilgisayarınız ile haberleştiriniz.
Bekçi Anahtarlıkları, Güvenlik Nokta’larını ve Olay Kodlarını tanıtınız.
Akıllı Kalem plus’ a öğretme yapınız.
Akıllı Kalem plus’e kayıt alınız. Tanıttığınız Anahtarlık veya noktaları Akıllı Kalem plus’ a yaklaştırarak kayıt alınır.
Akıllı Kalem plus’ daki kayıtları bilgisayarınıza aktarınız.
Rapor Alınız. Güvenlik Görevlisi, Güvenlik Noktası, Tur Raporu v.b.gibi

Akıllı Kalem Bekçi Devriye Tur Kontrol Sistemi güvenliği sağlamakla sorumlu kişilerin görevlerini tam olarak yapıp yapmadıklarını bilgisayar ortamında denetleyen bir sistemdir. Tamamen paslanmaz çelikten üretilen Akıllı Kalem’in üzeri düşmelere, çarpmalara ve kötü kullanımlara karşı ABS plastik kaplıdır. Akıllı Kalem, haberleşme yuvası, kontrol noktalarına yerleştirilmiş güvenlik noktaları ve bekçi anahtarlıkları sayesinde denetim tam olarak sağlanır. Güvenlik kontrol noktalarına yerleştirilen tomlara, Akıllı Kalem ile bir anlık dokunma, hangi bekçinin, hangi tarih ve saatte nereyi kontrol ettiğini kayıt altına almak için yeterlidir. Gece boyu yapılan kontroller Akıllı Kalem içinde toplanır ve gün bitiminde haberleşme yuvası ile bilgisayara aktarılır.

İşletme içinde her türlü bilgisayara takılabilen Bekçi Tur Kontrol Sistemi; haberleşme yuvası ile Akıllı Kalem’in hafızasında bulunan tüm kayıtlar bilgisayara aktarılıp raporlanabilir. Bunun için bilgisayar programının çalıştırılması ve bekçi tarafından yetkiliye teslim edilen Akıllı Kalem’in yuva içine bırakılarak [Enter] tuşuna basılması yeterlidir.

AKplus Akıllı Kalem’in en büyük özelliği; dış yapısında darbe emici özelliğin geliştirilerek, darbelere karşı dayanıklılığının arttırılmış olmasıdır.